Діагностика та консультація

Увага!

сім’ям діючих військовослужбовців ЗСУ та ветеранів російсько-української війни консультації безкоштовно.

Додаткові послуги

  • Нейропсихологічне заключення – 500 грн.
  • Програма для занять вдома з доступом на online платформу – 500 грн.
  • Додаткова експрес консультація з батьками (додатковий зворотній зв”язок за результатами діагностики) – 500 грн\30 хв.

Звертаємо вашу увагу, що офіційний письмовий висновок є окремою послугою та складається за запитом (оплачується у розмірі 500 грн.)

Діагностика перед регулярними заняттями

Ми проведемо бесіду з батьками, позначимо труднощі дитини, які турбують і шляхи їх вирішення. За допомогою набору завдань та вправ досліджуємо особливості процесів сприйняття, пам’яті, мислення, уваги, мовних та загальних рухових здібностей дитини та поведінки загалом , для виявлення областей головного мозку, робота яких відхиляється від нормативного стану. Діагностика допомагає точно визначити в якій галузі є особливості розвитку дитини і сформувати індивідуальну програму корекційного розвитку.

Діагностика актуального рівня розвитку 1-5 років

Спеціаліст проводить діагностику за допомогою спеціальних методик, ігрових методів та спостереження за взаємодією дитини та батьків. Ця інформація важлива для оцінки біологічних, психологічних та соціальних факторів, що впливають на розвиток дитини та на наявність певних психологічних феноменів у поведінці та емоційному стані дитини. Під час діагностики визначається як актуальний рівень розвитку дитини, так і її зона найближчого розвитку. Фахівець підкаже, на що саме варто звернути особливу увагу і які методи використовувати для успішного розвитку.

Діагностика причин труднощів у навчанні

Обстеження проводиться у формі розмови з батьками та діагностикою дитини за столом. Проводиться аналіз зошитів, помилок і почерку, що часто зустрічаються. Обстеження дитини з проблемами навчання в школі дозволяє виявити механізми і структуру дефіцитарних ланок психічної активності дитини, побудувати індивідуальну програму корекційно-розвивального навчання і відібрати необхідні ігрові методи для корекції поведінки.

Діагностика готовності до школи 5-7 років

Вміння дитини писати, читати і рахувати ще не означає, що вона готова до 1 класу школи. Важливо також розуміти, чи дитина буду переживати труднощі у навчанні, соціальну неадаптованість, чи матиме відповідну самооцінку і чи взагалі готова бути школярем. Вік 5-7 років – це найважливіший етап формування навчально-пізнавальної активності. Дитина у власному темпі досягає певного рівня особистісного, інтелектуального та фізичного розвитку. Тож варто зважати на таку особливість, діагностуючи готовність до шкільного навчання. Від того, чи готова дитина психологічно, залежать її успіхи у навчанні.

Завдання діагностики готовності до школи

Що передбачає діагностика готовності дітей до школи:

  • Визначення того, наскільки відповідає рівень розвитку дитини тим нормам, які характерні для дітей віку 5-7 років;
  • Визначення індивідуальних особливостей розвитку психологічних якостей дитини;
  • Оцінка ефективності методів та засобів, які використовуються для розвитку;
  • Ознайомлення дітей з різноманітними тестами, які допоможуть позбутися емоційної напруги та розгубленості при проходженні тестів під час вступу до школи.

Таким чином, діагностика дозволяє вивчити:

  • Фізіологічну готовність до школи;
  • Соціальну готовність;
  • Мотиваційну готовність;
  • Мовленнєві навички;
  • Інтелектуальну готовність;
  • Навички самообслуговування.
Результати діагностики готовності дітей до школи

В ході діагностики ми отримаємо уявлення про готовність дитини до школи. Наші спеціалісти виявляють процеси, які не встигли сформуватися для успішного навчання. Наприклад, чи достатньо у дитини уважності, стресостійкості, працездатності щоб витримувати шкільні навантаження. За допомогою комплексного обстеження нейропсихолог зможе визначити, які саме мозкові структури функціонують оптимально, а які потребують в особливої уваги. Це необхідно, щоб підібрати індивідуальну програму корекційних та розвиваючих вправ, які будуть спрямовані на розвиток інтелектуального, емоційного та соціального аспектів шкільної зрілості.

Як записатися на діагностику

Записатися на діагностику готовності вашої дитини до школи у наш центр нейропедагогіки ви можете онлайн, натиснувши відповідну кнопку, а також за номером телефону +380 50 662 59 83.

Також ви можете замовити онлайн-консультації, залишивши власний номер телефону, і ми вам зателефонуємо найближчим часом.

Діагностика талантів та сильних якостей дитини

Дослідження активності та роботи мозку дозволяє дізнатися природні задатки та індивідуальний інтелектуальний потенціал людини та визначити напрямок найбільш ефективного розвитку її здібностей. Особливо корисними такими дослідження є у дитячому віці, коли природні здібності дитини ще явно не виявилися і мають великий ризик залишитися непоміченими. Результати діагностики допоможуть визначити, в яких сферах дитині буде легше розвиватися. Фахівець допоможе розробити індивідуальний план розвитку та підбере найефективніші методи. Допоможе з вибором навчального закладу та позакласних занять, які допоможуть у розвитку талантів вашої дитини.

Консультація батьків з питань розвитку, навчання та поведінки дитини

Під час консультації ми виявимо причини та намітимо шляхи вирішення проблеми. Визначимо сильні та слабкі сторони розвитку. Спеціаліст дасть рекомендації щодо розвитку дитини, розкаже про коригуюче середовище, режим дня, які розвиваючі вправи та ігри допоможуть у розвитку та корекції поведінки дитини.

Консультація дитячого логопеда

Логопед – це педагог, який працює з мовленнєвими порушеннями. Його основними завданнями є:

  • продіагностувати стан сформованості мовлення дитини;
  • відповідно до результатів діагностики скласти індивідуальний корекційно-розвитковий план, який дозволить врахувати всі мовленнєві особливості вашої дитини для ефективної корекції порушення;
  • надати рекомендації батькам.

Окрім цього логопед формує та розвиває здатність дитини розуміти невербальну комунікацію та застосовувати її засоби у повсякденному житті. До засобів невербальної комунікації належать: міміка, жести, зоровий контакт, інтонація, гучність та тембр голосу, паузи тощо.

Коли необхідна консультація логопеда?

Завітати до нашого центру нейропедагогіки на консультацію до дитячого логопеда варто, якщо:

  • У віці 1 року дитина не намагається вимовляти слова та не відгукується на власне ім’я;
  • У 1,5-річному віці дитина ніяким чином не відповідає на питання “Хто це?”, не користується вказівними жестами;
  • У віці 2 років не вимовляє прості фрази з 2 або більше слів;
  • У віці 2,5 роки не ставить питання, погано розуміє прості відповіді;
  • У 3-річному віці дитина має нерозбірливе мовлення.

 

Важливо, незалежно від ситуації, у віці трьох років дитина має обов’язково проходити консультацію у логопеда!

Як відбувається консультація логопеда?

Під час консультації, логопед проводить діагностику рівня сформованості мовлення з метою виявлення порушень. Спеціаліст збирає анамнез, оглядає артикуляційний апарат дитини та її загальний фізичний стан, використовує різні методи експериментально-психологічної діагностики, такі як: бесіда, розуміння інструкцій, називання предметів, повторення звуків, складів, речень, складання оповідання за картинкою, переказ оповідання, читання, письмо та інше.
За необхідності логопед може направити на консультацію до невролога, психотерапевта та інших фахівців.

Консультативна допомога дитячого логопеда дає змогу дізнатися:

  • Наскільки сформований активний та пасивний словниковий запас дитини
  • Чи правильно дитина вимовляє звуки
  • Чи грамотно будує фрази
  • Наскільки добре розвинені мовленнєві комунікативні здібності
  • Наскільки добре сформовані навички читання, письма та інше

Під час консультації логопед відповідає на всі актуальні запитання батьків, щодо особливостей мовлення дитин

Діагностика аутизму

Часто батьків хвилює незвичайні прояви дитини. Краще в ранньому віці впевнитися в тому що немає про що турбуватися, або вчасно почати корекцію аутичних проявів.

Аутизм (розлади аутистичного спектру або РАС) – це один із видів розладів психологічного здоров’я дитини, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Для лікування аутизму важлива не лише медична корекція, а і педагогічне навчання, корекція поведінки, запуск і розвиток мовлення. Компенсація негативних проявів аутизму більш успішна в ранньому віці.     

Коли потрібна діагностика аутизмуДіагностика необхідна в таких випадках:

  • Дитина віком 1,5 року майже не реагує на своє ім’я;
  • Дитина не дивиться в очі і уникає зорового контакту
  • Не біжіть на зустріч батькам і не показує своїм пальцем на те, що цікаво
  • Не грає в різноманітні ігри і не заохочує батьків до гри, не любить коли з ним грають з іграшками
  • В дитини часті і неконтрольовані істерики
  • Дитина не розуміє звернену мову, ігнорує прохання
  • Не говорить або має затримку розвитку мови
  • Дітям старшого віку, які мають значні труднощі в комунікації з однолітками, сприймає все занадто буквально, не розуміє гумор
Як проходить діагностика РАС

Ми проводимо діагностику онлайн та в офісі в Києві та Вільнюсі.

Перед діагностикою треба заповнити анкету, зняти дитину на відео (список потрібних відео адміністратор надішле). Далі фахівець проаналізує матеріали і під час зустрічі  детально вивчимо життя і побут дитини, особливості її поведінки і реакцій.

Діагностика проводиться від 1,5 року і старше. В присутності батьків нейропсихолог грає з дитиною, створює ситуації де можуть проявлятися ознаки аутизму, оцінює реакцію, поведінку дитини.  На підставі спостережень за дитиною фахівець робить висновки і складає діагностичний звіт.

Результати діагностики проявів аутичного спектра розвитку

По закінченню діагностики ми надаємо повний опис проявів розладу (якщо він виявлений), що допоможе скласти ефективну програму корекції для початку занять в центрі або самостійного подолання труднощів вдома для батьків. Також звіт допоможе лікарям діагностувати і призначати лікування. Наш центр нейропедагогіки надає психодіагностику найвищої якості, застосовуючи найкращі доказові методи для цього — нашим спеціалістам можна довіряти!Які скарги зазвичай мають батьки, з якими ми можемо допомогти:

  • Дитина не говорить
  • Затримка мови
  • Недостатній розвиток мовлення
  • Порушена комунікація
  • Порушення сну
  • Батьки не можуть тривалий час привчити до горщика
  • Гаджетозалежність
  • Дитина не хоче слухати книжки
  • Істерики 
  • Дитина ігнорує прохання і заборони
  • Дитина має не стандартну гру, зацикленості
  • Не грає з іграшками
  • Дитина ходить на носочках
  • Дитина має нав’язливі рухи, махає руками
  • Дитина неуважна, не може пограти в одну гру, постійно переключається
  • Дитина не відгукується на ім’я 
  • Відсутній зоровий контакт
  • Відсутній вказівний жест
  • Не наслідує поведінку батьків, не імітує жести
  • Ігнорує людей, навіть якщо до дитини звертаються
Як записатися на діагностику РАС

Зробити це ви можете онлайн на нашому сайті – натисніть кнопку “Записатись”, та заповніть невеликий опитувальник. Також ви можете поставити нам будь-яке питання, натиснувши “Запитати онлайн” і написавши текст звернення – ми відповімо вам найближчим часом. Більше інформації за телефоном +380 50 662 59 83. Працюємо з понеділка по суботу з 9:00 до 19:00. Адреси наших центрів у Києві та карту проїзду ви можете знайти у розділі “Контакти”.